Poradíme vám jak na EET

Také se vás týká elektronická evidence tržeb? Ve společnosti NOVUM vám rádi poradí

Většina z nás si užívá prázdninovou a dovolenkovou atmosféru.  Kdo by myslel v takové době na EET, že?Ale čas rychle letí a termín spuštění EET tu bude dříve, než se nadějeme. Už víte, jak budete postupovat, nebo jste se elektronickou evidencí tržeb ještě vůbec nezabývali?

Šetřete čas i nervy

V současné době jsou už jasné podrobnosti, termíny a začíná se rýsovat, co všechno podnikatelé budou muset dělat, aby splnili literu zákona, tj. zajistili EET.  Z průzkumů, které společnost NOVUM provedla, vyplývá, že většina podnikatelů zatím EET příliš neřešila. Pokud se nechcete ke konci roku nebo jeho začátkem dostat pod tlak, zkuste ve volných chvílích popřemýšlet, co vás čeká a nemine a jak udělat vše co nejlépe, abyste se v klidu mohli věnovat svému obchodování a nemuseli ve stresu řešit věci, které byste třeba řešili úplně jinak. Pokud jste se o EET dosud nezajímali, ale tak nějak tušíte, že se vás asi bude týkat, přinášíme vám stručné doporučení, jak postupovat. Uvedený popis samozřejmě není dogma, je jen a jen na vás, co a jak uděláte.

Nejspíš se mě EET bude týkat

Pokud si nejste jisti, zda a kdy musíte zahájit evidenci tržeb v rámci zákona o EET, využijte kontaktní místo, které by od srpna mělo zřídit Ministerstvo financí ČR - od 1. srpna by měla být v provozu speciální infolinka. Pokud chcete mít vše černé na bílém, od 1. 9. můžete získat na finančním úřadě závazné posouzení o určení evidované tržby.  Zároveň od tohoto data bude finanční úřad vydávat oficiální potvrzení, zda třeba můžete provádět evidenci ve zjednodušeném režimu. Od 1. 9. pak také bude finanční úřad vydávat autentizační (přihlašovací) údaje. Získat je můžete buď prostřednictvím portálu správce daně za podmínky, že mám zřízenou datovou schránku, anebo v rámci osobní návštěvy na kterémkoliv finančním úřadě, kde vám je předají v bezpečné obálce.

Pokud víte nebo je vám potvrzena nutnost zabývat se EET, měli byste začít co nejdřív řešit pokladní zařízení, software a připojení k internetu. Při výběru dodavatele buďte obezřetní, každým dnem přibývají nejrůznější nabídky, s čímž samozřejmě vyvstává otázka, jak se v tom orientovat. Stát vám při výběru zařízení situaci neulehčí, nejsou žádní dodavatelé, kteří by prošli certifikací, a tím byla garantována funkčnost zařízení a SW pro EET.  Při výběru zařízení a software určitě zohledněte, v jakém oboru podnikáte, jak často inkasujete, zda potřebujete software např. pro vedení skladu nebo s řadou dalších funkcionalit. Při výběru dodavatele nekoukejte jenom na cenu, i když je samozřejmě důležitá, ale i na možnosti, které vám dodavatel nabízí např. v oblasti servisu. Dává vám možnost nakoupit zařízení bez paušálu? Nebo s paušálem? A pokud je nabídka s paušálem, co je v ní zahrnuto? Zjistěte si, jakou má potenciální dodavatel servisní síť. To může být často velký kámen úrazu. Představte si, že vaše pokladní zařízení nemusí být delší dobu v provozu a vy nebudete vydělávat. Koukněte na reference, zkušenosti dodavatele z oboru. Dá se předpokládat, že firma, která v oboru pokladních zařízení působí desítky let, nasbírala za tu dobu řadu zkušeností a také z trhu nezmizí s ukončením vln EET. Dobrý dodavatel s vámi probere možnosti na základě vašich potřeb a dá vám doporučení. Čím více se ale bude blížit termín spuštění EET, tím nižší bude dostupnost zařízení a časová možnost dodavatelů s vámi hovořit o vašich potřebách. Nabídne vám dodavatel i něco navíc? Společnost NOVUM nabízí např. s vyřešením EET také moderní věrnostní systém Moje body pro podporu vašeho podnikání. Navíc v NOVUM máte možnost vybrat si svobodně, jestli chcete koupit jen zařízení bez jakéhokoliv paušálu, nebo naopak uvítáte servisní paušál, u kterého máte jasnou definici, co je jeho obsahem.

Pokud byste chtěli více informací, podívejte se na www.elektronickaevidencetrzeb.cz nebo nás kontaktujte. Zavolat nám můžete na číslo 267 997 123 nebo napsat na podpora@novum.cz. Rádi vám poradíme.

Pohodovou dovolenou vám přeje za tým NOVUM

Martina Koutníková

 

 

Success story

23.10.2018
Vzhledem k rozvíjející se spolupráci se společností Anritsu, byli naši kolegové ze servisního oddělení pozváni na... Více