Už jste slyšeli o linerless aneb o nekonečné etiketě?

Potřebujete snížit náklady a už vás nenapadá jakým způsobem toho docílit? Nebo chcete řídit tisk na etikety bez stresu a bez ohledu na to, jaké požadavky na obsah přinese budoucnost? Nebo máte zájem spravovat a řídit data z jednoho místa? Zvýšit účinnost reklamy přesným zacílením? A měnit spokojené spotřebitele ve své  loajální spokojené zákazníky? Pak je tu pro vás řešení - tisk na nekonečné etikety.

 

Co je vlastně linerless

Linerless neboli nekonečná etiketa je „etiketa“ navinutá na kotouči jako pokladní páska s lepící vrstvou a bez nosného silikonového papíru. V praxi nekonečná etiketa znamená, že její délka závisí na množství informací, které chceme sdělit. Software zařízení zajišťuje optimalizaci rozložení textu, a to s ohledem na redukci prázdného nepotištěného místa. Zároveň zachovává grafické rozložení jednotlivých údajů, které mají být natištěny. Závěrem střihač ukončí etiketu v místech, kde již není žádný text. Úspora spotřebního materiálu díky této technologii je opravdu zajímavá – dosahuje řádově desítek procent plochy.

 

Žádná změna v předpisech už vás nerozhází

Díky častým změnám v legislativě, a to jak na úrovní Evropské unie, tak na úrovni české, čelí prodejci i dodavatelé neustálému tlaku na uvádění více informací na etiketách. Toto s sebou nese samozřejmě zvýšené náklady.  Názvy alergenů, uvádění nutričních hodnot, definování velikosti písma apod. Počet spotřebitelů, který se o různé informace na etiketách zajímá, podle statistik také roste. Důvodem mohou být např. různé výsledky testování potravin, mediální kauzy o nejrůznějších prohřešcích týkajících se potravin, závěry inspekčních šetření a v neposlední řadě růst zájmu samotných spotřebitelů o zdraví a zdravý životní styl obecně. Až 64 % osob zajímá kvalita, složení a země původu, což je rozhodně na tolik zajímavé číslo, že by bylo škoda s ním marketingově nepracovat.

 

Řešení je k dispozici

Společnost NOVUM přichází na trh s řešením, které je plně v souladu s těmito požadavky. Nebudete si tak muset lámat hlavu nad tím, jak na omezenou plochu dostat všechny informace. Navržené řešení se uplatňuje nejen u dodavatelů, ale i u prodejců, jejichž koncovým zákazníkem je spotřebitel.  Tímto řešením s možností tisku je pultová váha s možností tisku na nekonečnou etiketu, a to včetně střihače, který je součástí tiskové mechaniky.

 

Další výhody

Použité řešení znamená v konečném důsledku také úspory v oblasti logistiky a vztahu k životnímu prostředí. Díky redukci spotřeby materiálu není třeba tak často tento materiál nakupovat, a tím řešit všechny návaznosti spojené jak s objednávkou, tak i distribucí nekonečných etiket.  Pozitivní vliv na životní prostředí je zřejmý - pokud se podíváme na standardní etiketu, tak součástí kotoučku je i nosná vrstva pro etikety, se kterou je třeba ve finále nějak naložit. U nekonečné etikety tato vrstva odpadá, a tak na konci kotoučku zbývá pouze dutinka na rozdíl od desítek metrů nosné vrstvy.

 

Význam pro marketing je zřejmý na první pohled

S nekonečnou etiketou se vám nemůže stát, že nebudete schopni na změny legislativy reagovat okamžitě.  Volný formát může také využít marketing jako další nástroj podpory prodeje – požadované sdělení lze také prakticky okamžitě vytisknout, a to v reálném čase maximálně několika desítek minut, na všech vahách. Nemusí jít jen o rozšíření o marketingovou zprávu, obrázek na nekonečné etiketě, ale může se jednat i o speciální další etiketu určenou k tomuto účelu, která se tiskne automaticky dodatečně.

 

Seznamte se s nekonečnou etiketou v praxi

Přijďte nás navštívit, rádi vám vše představíme, konkrétně třeba na modelech řady DIGI SM 120 LL nebo řešení pro označování potravin ve výrobě. Samozřejmě nás můžete kontaktovat telefonicky či mailem. Rádi se s vám podělíme o informace o této nové technologii.

 

 

Success story

23.10.2018
Vzhledem k rozvíjející se spolupráci se společností Anritsu, byli naši kolegové ze servisního oddělení pozváni na... Více