Pekařství i cukrářství pod kontrolou

Vůně právě dopečeného pečiva, to je nezapomenutelné lákadlo pro zákazníkův nos. Tomu však předcházelo samotné pečení, míchání ingrediencí a jejich vážení.

V zázemí pekařství či cukrářství, a tedy při výrobě pochutin, se bude hodit kontrolní váha. Díky ní budete přesně vědět, kolik co váží nebo kolik které suroviny přidat, aby byly vaše výrobky bezkonkurenčně dokonalé. Své uplatnění najdou i multifunkční váhy, které obsahují databázi položek a dalších dat, jako je popis zboží, jeho složení, záruční doba nebo podmínky skladování, které lze skrze váhu tisknout na etikety nebo v případě potřeby na termopapír (účtenky). Jestliže je potřeba do provozu dodat plně automatický etiketovací a vážicí stroj, nabízí se modely DIGI z nejvyšší řady 700. Jedná se o nerezové stroje založené na platformě PC, které díky rychlému převodníku a dynamického vážení dosáhnou výkony až 150 balíčků za minutu. A pokud potřebujete své výrobky i zabalit, dodá NOVUM také balicí stroj, který balí zboží buď vakuově, nebo do průtažné folie. 

Pokladna je potřeba

Pekařství a cukrářství se podobně jako jiné typy prodejen neobejdou bez pokladny. Na výběr jsou klasické tlačítkové modely nebo takzvané foliové – ploché klávesy „přikryté“ folii, která pokladnu chrání například před moukou. Nejmodernější a uživatelsky oblíbené jsou dotykové pokladny s plochým 15´´ monitorem, které fungují jako POS teminál. Nespornou devizou všech modelů je paměť od 5 800 kódů zboží (PLU). V případě většího sortimentu je zde možnost rozšíření až na 33 000 PLU. K nedílné součásti pokladen patří pokladní zásuvky nebo termotiskárny účtenek. Dle konkrétního typu zvládnou pokladny tisknout pokladní doklady široké až 58 mm. Pokladní kotoučky i další spotřební materiál pro vás samozřejmě zařídíme. Ke všem pokladnám lze samozřejmě připojit celou řadu externích zařízení jako klasickou tiskárnu nebo termotiskárnu, váhu, scanner či externí displej pro zákazníky. Ten může sloužit nejen pro informaci o ceně, ale také pro reklamu – pokud se jedná o displej větších rozměrů.

Perfektní přehled o zboží

Jestliže chcete nad svou prodejnou či sítí prodejen získat naprostou kontrolu, je tu pokladní systém. S pokladním systémem budete mít kompletní přehled o zboží, zásobách i prodejích. V systému vytvoříte seznam sortimentu, dodavatelů, odběratelů a přidáte ceníky. V praxi to funguje tak, že každá položka má či dostane svůj kód, pod kterým lze sledovat její cestu začínající objednávkou, přes příjem až po prodej a na závěr systém vygeneruje statistiku prodejnosti. Vlastníte více provozoven? Díky pokladnímu systému je můžete všechny pohodlně kontrolovat z centrály podniku.

Success story

23.10.2018
Vzhledem k rozvíjející se spolupráci se společností Anritsu, byli naši kolegové ze servisního oddělení pozváni na... Více